Kamuflajın Altında Yatan Gerçek
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2283  |  Puan: 9  |  19 Ağustos 2009

KAMUFLAJIN ALTINDA YATAN GERÇEK

 

Türkiye Lozan’da asli unsur – azInlIk ayrımına uygun vatandaşlık tanımına ihanet ettiği günden beri bocalamaktadır. Lozan Antlaşması’nda 12 devletin şahadetiyle yazılan asli unsurun Türk, azınlığın da Gayrimüslİm olması İslamsız Türkçüleri rahatsız etmiştir. Yabancıların Lozan’da dayattığı ve Mustafa Kemal – İnönü ikilisinin de kabul etmek zorunda kaldığı İslamsız Türkçü kadro, devletin merkez bürokrasisine yerleştiklerinden beri yavaş yavaş işlettikleri mekanizmalarla tüm kavramları uygulamalarda yaptıkları yorumlarla tahrif etmişlerdir.

 

Başlangıçta pek önemsenmeyen bu tahrifat, önce ülke içinde, çok geçmeden de dış politikada Türk’ü IRK, gayrimüslimi de DİN kabul ederek elma ile ARMUTU toplayarak konuyu anlaşılmaz hale getirmişlerdir.

 

Bugünlerde Kürt AçIlIMI denen anlamsız tartışma da Vatandaş = Türk + Gayrimüslİm den oluşur yapının, tahrif edildiği politik ve kültürel ortamda yapılmaktadır. Devleti kuran temel kavram Müslümanlık, mücadele edilmesi gereken irticai bir kavram olduğuna göre tartışma tabii ki, bölünme, ihanet, yüce divan… üzerinden yapılacaktır. İşin doğrusunu konuşmak ise nedense beylerin işine gelmemektedir.

 

 

DTP-PKK çizgisinin temel tezi Kürtler, Türk IRKINdan değİLdİr. Kürtlerin Türk ırkından olduğu iddiası, Lozan’ın hangi maddesine veya şimdiye kadar yazılmış ve değiştirilmiş hangi Anayasa ve kanun maddesine dayandırılmaktadır? Bunu gösterecek kimse var mıdır?

 

Eğer birileri bir şeyler göstermeye çalışacaksa, lütfen o maddeleri bir kez daha ama dikkatle okusun. Çünkü hiçbir maddede bunu açıkça gösteren bir hüküm yoktur. Ama uygulamaya gelince veya resmi söylemlere bakınca da, ne yazık ki, Türk’ün Müslüman olduğunu gösteren resmi bir konuşmaya rastlamak da imkansıza yakındır.

 

Türkiye’de sorunların temelinde, İslamsız Türkçülerin çıkarları yatmaktadır. Bu küçük azınlık, anlamsız ve gereksiz kavramlar üzerinden çıkardıkları çatışmalarla  milletin %98’ini 'işgal edilme', 'bölünme','geri kalma', 'açlık'… gibi korkularla disipline etmeye çalışmaktadır. Bu saçmalıklardan sıkılan büyük kalabalıklar ise Lozan Antlaşmasını ve yazılı hukuku bilemediklerinden yine İslamsız Türkçülerin kavramları ve yarattıkları korkular üzerinden çözmeye çalışmaktalar. Tabii ki de başarısız olmaktalar.

 

Diyelim ki, tahrifat çok büyük, insanlarımız da cahil. Stratejik düşünemiyorlar. Ülkenin ve yurttaşların birliği ve beraberliği her şeyden önemli. Bir çözüm yolu bulalım, hem sorunlar çözülsün hem de birlik ve beraberliğimiz sağlansın. Hatta bu çözüm Türkiye’yi büyütsün.

 

Bu mümkün müdür?   

 

Mümkündür!

 

Lozan’da yazILMIŞ olan Türk-Gayrimüslİm kavramlarINI, daha açIk bİr İfade İle “Müslİm ve Gayrimüslİm” şeklİnde İç hukukta yazabİLİRİZ ve kavramlarI herkesİn anlayabİleceğİ şekİlde netleştİrebİLİRİz. Herşeyİ buna göre de düzenleyebİLİRİZ.

 

İsterseniz bunu referanduma da sunalım. Kürtler burada tercihlerini neden yana yapacaklar?

 

Bu konunun referanduma götürülememesinin nedeni Kürtler mi olacak yoksa İslamsız Türkçüler mi? Bunu da görelim. 

 

Bunu görmek ve tüm iç siyasal sorunların gerçek nedenini bir referandumda ortadan kaldırmak daha gerçekçi ve kalıcı bir çözüm olmayacak mıdır?

 

Ne dersiniz?

 

Bölünmek mi daha tehlikeli, Müslüman olduğumuzu kabul etmek mi?

 

Var mısınız referanduma? Ey Türkmenler, Kürtler, Araplar, Lazlar, Çerkezler, Abazalar…

 

Kürtlerin kahir ekseriyetinin derdi, Türk ırkından olmayı istememek midir yoksa Müslüman kalmak mıdır? Bunu neden öğrenmek isteyelim ki?

 

Neden sorun “Hangi ırktan olmayı istiyorsunuz” tartışılıyor da “Hangi dinde kalmayı istiyorsunuz” şeklinde gündeme gelmiyor?  

 

Hey!

 

Siz kimsiziniz?

 

Biz nerede yaşıyoruz?

                                                                                Harun Özdemir

Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar
Fikret ASLAN [ 25 Ağustos 2009 02:58:13 ]
"Hayal etmek Saltanat Sürmenin bir parçasıdır." demiş garibin biri...
İslamsız Türklerin hayalleri ve saltanatları başlarına yıkılmıştır.
Zaman müslüman Türklerin zamanıdır...
Keyfimize bakalım....
Allah ağzımızın tadını bozmasın.


Diğer Sayfalar: 1. 

Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link