Varan-2
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2424  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  11 Ekim 2009
 
VARAN     : 2

 

 

Son 25 yılda irtica ile mücadelede uygulanan aklı gördükten sonra PKK ile mücadelede bazı eksikliklerin başından beri giderilmediğini söylemek zorundayız. Bunu belirtmek gerekir.

 

PKK ile halk arasındaki bağı koparacak etkin önlemler alınabilirdi. Müslümanlık üzerinden tüm Kürtler Marksist – Leninist – Sosyalist PKK’dan uzak tutulabilirdi. Bu yapılmadı. Aksine irtica ile mücadele kapsamında Müslümanlar tüm ülkede psikolojik olarak baskı altına alındı.   

 

Neden?

 

İrtica’nın ve mürtecinin değer olarak kabullendiği Kuran, Muhammed (AS), Fıkıh Fetvaları, İslam tarihi ve günümüzde adı İslam ülkesi olan zalim devletçiklerin kabul edilemez uygulamaları… sabahlara kadar yılanlı ve testereli görüntülerle eleştirildi de…

 

PKK’nın dünyada modası geçmiş, demode ve her yönüyle saçmalıklarla dolu Marksist – Leninist - Sosyalist ideolojisi, bir kez olsun tartışma konusu yapılmadı veya yörenin Müslüman halkının bilgisine sunulmadı.

 

Yoksa Kürtlerin de kutsadığı Kuran, Muhammed (AS), Fıkıh Fetvaları, İslam tarihi… PKK’nın Marksist – Leninist - Sosyalist ideolojisinden daha mı tehlikeli görüldü?

 

Son 25 yılda çok sayıda TV kanalında binleri aşan oturumda askerlik yapan, vergi veren ve Lozan’ın asli unsur dediği zavallı Müslümanın laiklik, demokrasi, insan hakları, liberalizm… gibi çağdaş değerler karşısında yaşadığı kafa karışıklığı… sabahlara kadar en aşağılayıcı üsluplarla eleştirildi de…

 

PKK neden ideolojik bir tartışmanın konusu yapılmadı?

 

Müslüman Kürtlerin nazarında PKK’nın Marksist – Leninist – Sosyalist ideolojisi yıpratılmadı?

 

Yoksa 1970’ten beri PKK da irtica ile mücadele için Müslümanları parçalayıcı bir önlem olarak mı düşünüldü?

 

Bu tezimiz doğru değilse PKK neden ideolojik olarak tartışma ile yıpratılmak istenmedi?

 

Yörenin dindar insanlarının göz göre göre PKK sempatizanı olmasına nasıl razı olundu?

 

Buna nasıl sessiz kalındı?

 

Beyler!

 

Bu, ülkenin Müslümanlıktan başka bir sermayesi mi var?

 

Neden PKK terör örgütüne karşı silah kullanıldı da İslam, halkı PKK’dan uzaklaştırıcı bir strateji olarak gündeme gelmedi?

 

Neden PKK ile mücadele edilirken aynı zamanda da hiçbir şekilde şiddete başvurmayan Müslüman halk, irtica ile mücadele ile yoğun baskı altına alındı?

 

Neden Kürtleri, Türkmenleri, Çerkezleri, Gürcüleri, Arapları, Boşnakları, Pomakları… Müslümanlıkta eşitlemekten kaçınıldı?

 

Bu ülkenin ana sorunu;

 

İslam mıdır yoksa ülkenin birlik ve beraberliği midir?

 

Bu sorunun gerçek ve yalın yanıtı daha ne kadar gizlenecek?

       
                                                                     Harun Özdemir

Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link