Operasyon Sürüyor
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2490  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  17 Aralık 2009
 
 
OPERASYON SÜRÜYOR

 

            Bugün ki  batı uygarlığını Yahudi Tekel sermayesi kurmuştur. Faize ve sömürüye dayanır. Çekiç gücün Erbakan tarafından uğurlanmasından sonra Clinton sermeyenin izni olmadan Beyaz sarayda Müslümanlara iftar yemeği verdi.  Demokrat Parti ile Tekel Sermaye arsında savaş o zaman başladı. Türkiye’de teskerenin geçmemesi ile sermayenin gücü sona erdi. Obama’nın seçilmesi ile de ABD deki üstünlüğü bitti.

            Sermaye şimdi tutunacak dal aramaktadır. Hala doları istediği gibi basıp kullanabiliyor. Artık devletleri emrine alamıyor. Ama hala terör devam ediyor. ABD ile AB arasındaki rekabet Obama’dan sonra sona ermiştir.Bununla beraber sermaye ile olan çatışma sona ermemiştir. Çünkü hala dünyanın ekonomisini elde tutuyor. Yeni dengelerin tesisini arıyor.

            Türkiye ABD ile AB arsında değil tekel sermaye ile dünya arsında tercihini yapacaktır. Kim galip gelecek sermaye mi dünya mı?  Dünyanın 500 senelik güçlenmiş sermayeyi yenebilmesi için dünyanın Adil Düzeni kabul etmesi gerekir. Bunun için ne yapılmalıdır:

1-   Önce gümrükler kalkmalıdır. Vizeler kalkmalıdır. Dünya tek ekonomik pazar haline gelmelidir.

2-   Karşılıksız para ortadan kalkmalıdır. Yerine kuyumculardaki altın parayı çıkarmalıdır. Milli paralar kamunun vatandaşlara satabileceği gayrimenkuller karşılığı çıkarılmalıdır. Mal senetleri tedavüle girmelidir.

3-   Faiz ortadan kalkmalıdır. Kredileşme sistemi getirilmeli ve ön ödemeli sipariş kredisi ve sitemi çalıştırılmalıdır.  Sermaye varlığını korumalı ama yok edilmekten çıkarılmalıdır.

4-   Faizsiz çalışma kredisi verilmeli işçi üretici işletmelerde çalıştığında işletmeler borçlandırılmalı işçiye ödenmeli. Hammadde bedeli de faizsiz ödenmeli. Ürün ortak ambarda depolanmalı satıldıkça üretim itfa edilmelidir. İşletmeler yerli olmalıdır. İşçi ise her yere gidip çalışabilmelidir.  Her hangi bir engelleme ile karşılaşmamalıdır. Primsiz genel sigorta sistemi kurulmalıdır.

     

            İşte bugün, eğer terör olayları oluyorsa suçlu olan tekel sermaye değil midir? Bizim kırk yıldan beri sizlere anlattığımız halde kulaklarınızı tıkamış olmanızdan dolayıdır. Kör ve sağır olmaya devam ederseniz tekel sermayenin şerrinden kurtulamazsınız.    

 

                                                                                           Süleyman Karagülle


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link