Birleşmiş Milletler'in Seçilmiş Irkı:İsrail
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2869  |  Puan: 8  |  21 Aralık 2006

            İsrail veya Filistin denince çoğu insanın aklına taş atan çocuklar ve karşılığında İsrail’in son model silahlarla açtığı ateş gelir. Benimse 1980’lerin ortasında, İsrailli 5 askerin, bir Filistinli’yi derdest edip, açık arazide taşlarla vurarak kolunu bacağını kırması ve sokak ortasında bir kovanın arkasında çocuğu ile sıkışıp kalmış bir baba ve çocuğun İsrail askerleri tarafından öldürülmesi geliyor. Bu iki sahneyi ömrüm boyu hiç unutmayacağım.

            Filistin topraklarında yaşanan olayların bir çatışma ve özgürlük savaşı olduğuna inanmıyorum. Bir yanda, 2.Dünya Savaşından sonra şekillenmiş uluslar arası hukuku tanımayan, ciddiye almayan, alay eden İsrail diğer yanda vahşice katledilen çocuklar ve kadınlar. ABD önderliğindeki Birleşmiş Milletler ise, sanki İsrail’in müstakbel katliamlarını meşrulaştırmak için tesis edilmiş bir organ. Birleşmiş Milletler’in kendi askerleri öldürülmesine rağmen, bir kınama kararı dahi çıkartmaması ne ile izah edilebilir. BM kurulduğundan bu yana, İsrail ile ilgili birçok kez muhtelif kararlar almasına rağmen, aldığı kararların hiçbirinin arkasında durmamıştır. Uluslar arası hukuk icracıları tarafından, yeryüzünde hiçbir ülke İsrail’in gördüğü toleransı görmemiştir.

            İsariloğulları kendilerini Tanrı’nın seçilmiş ırkı, diğer insanları ikinci sınıf, kendilerinin hizmetkârı olduğunu kabul eder ve inanırlar. Bu inançlarını hiçbir zaman ciddiye almadım ve inanmadım. Ama son olaylardan çıkardığım bir sonuç var: Evet İsrailoğulları seçilmiş bir ırk ve diğer insanlar onların hizmetkârı ama onlara bu ayrıcalığı veren Tanrı değil Birleşmiş Milletler. İsrailoğulları Birleşmiş Milletlerin seçilmiş has evlatları. Yeryüzünde kendilerinden başka kimseyi inandıramadıkları birinci sınıf insan olma inançlarını Birleşmiş Milletler vasıtasıyla dünyaya ispat ediyorlar. Önce Birleşmiş Milletleri kurdurdular sonra da zulümlerini bu vasıta ile meşrulaştırıyorlar. BM’yi önce Tanrılaştırdılar sonra da BM tarafından korunuyorlar. Kendilerine hizmet eden bir Tanrı yaratma becerisini gösteren İsrailoğulları şimdi de bu Tanrı eliyle tüm vahşetlerini meşrulaştırıyor.

            BM Tanrısı diyor ki “Hukuk sadece İsrailoğulları dışındakiler içindir; İsrailoğullarını sınırlayan hiçbir kanun olamaz”

            Bir insanlık suçu işleniyor yeryüzünde yıllardır ve hepimiz sadece seyrediyoruz. Bu vahşete karşı elimizden bir şey gelmiyor.

            Bir zamanlar Bayrampaşa Meydanı’nda birlikte “Ha Hitler Ha Şaron” “Kahrolsun İsrail” diye  slogan attığımız insanlar bugün iktidarda ve hatta Başbakan ama ama ama ……

                                                                                                     Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar
EKREM CENGİZ [ 19 Ocak 2007 03:06:33 ]
SİTEYİ YENİ BULDUM.YAZILARI OKUDUM.ELEŞTİRİLERİMİ DAHA SONRA YAZARIM.BAŞARILAR.


                                                     Ekrem CENGİZ
                                           Gazi İlköğretim Okulu Müdürü
                                                                     ELAZI?

Diğer Sayfalar: 1. 

Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link