WİKİLEAKS, ÇOMAK MI HAVUÇ MU ?!!
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 3760  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  03 Aralık 2010


WİKİLEAKS, ÇOMAK MI HAVUÇ MU ?!! // PART : 1

Kendim ettim kendim buldum”. Şarkısının sözü bireysel yakınmanın ağdalı tınısıydı bir zamanlar; geçmiş çeyrek neslin kulağında, gerçeklikle uyumluğunu kaybetmiş aşığın acıyla sınırlanmıştı bu şarkı . Ancak, bu basitliğin bağrında, hak yasası nın Anadolu çözümlemesi olan, “ne ekersen onu biçersin” deyişi vardır.


DEVLETLERİN BEKASI

İnsan isimli, evrenin nadide öğrencilerinin, dünya okulunda,(g.m.z) güvenlik, mutluluk ve zenginlik tarihsel sorunsalının( çok boyutlu sorunlar yumağı) çözümü için; kendi içindeki güçler arası çatışmadan doğan bakı organizasyonu olarak devlet ; sözde amacı olan, g.m.z yi sürekli istismar ederek, hükmü altında tuttuğu halkı , beka putuna tapındırmışlar; halkın değerlerinin tümünü ,bu tapınca yönelik kurban ede gelmişlerdir.

İnsanın doğuştan gelen haklarının yanında; küresel elitlerdeki bilgi ve zenginlik yaygınlaştıkça; ideal amaçlar, toplumların gündeminde ön sırayı almıştır. Böylelikle, hükümetler eliyle halkları “kullanan” sevk ve idare eden devlet organizasyonları; kullanma/sömürü amaçlarını çekirdek kılarak; dışını da anayasa ve bağlı yasaları g.m.z. (güvenlik, mutluluk, zenginlik) ile şekerleyerek; dört senelik seçimlerle millete sabır ve uyum enjekte etmişlerdir.

Beka uydurması da böyle bir “iyiniyet” in; havuş eşek mentaforuna denk gelmektedir. Düşünüldüğünde Devletlerin bekasına verilenlerle; o bekadan güvenlik , mutluluk ve zenginlik olarak pay alanlar kıyaslanırsa, sürüp giden durumun bekaya kurban edilen itaatle çözülemeyeceğini rahatlıkla anlayabiliriz.

İ S T İ H B A R A T

Açık, örtük, gizli, saklı; duyum, bilgi, kanıt, belgelerin; ham sepetlerinde toplanarak; “tüketici ” tercihleri için işlenip, ambalajlanması ve piyasaya sunumu diyebiliriz. Tabii bu sektörün arz talep eğrisinde alıcı koşullanma, beğendirme, tercih süreçlerini de sayılan dizgenin ön ve arkasına yerleştirmeliyiz.

Wikileaks bağlamında tüketiciye sunulan A.B.D. resmi yazışmaları; paparazzi drajesini andırmaktadır; yutulması istenen kimyasalın, paparazzi şekerlemesiyle kaplanıp; uzun bacaklı bir dilberin, yırtmacı mesabesinde kullanılan gizlilik ile piyasada talebin tavan yapmasıdır.

Bu dilberin teşhirinden küresel halkların zihinlerine olası pornografi hayali için

veri sağlanmaktadır. Oysa kayıttaki mastürbasyon amaçlı (sanal) seks; bedensel bütünlüğün düşmanıdır. Kişiliğin parçalanmasını Sartre, pazıl/kayıp benlik; şizofren kimliğin kaynağı olacağını inkarsız açıklamıştı.

KAPTANIN” SEYİR DEFTERİ

Saf , seçkin, güzel,çekici insanın; bedensel güzelliğinin arkasında, yapısının tasarımdaki simetriye yakınlık vardır. Simetriklik, güzelliğin geometrik, matematiksel ve hatta felsefi ifadesidir. Varlığın bedensel gelişmenin yanında Ruhsal tekamül de bu süreçte yol almaktadır.

Diğer taraftan “işe yarar” olana da biraz bakalım: Evrensel varlık içte ve dışta simetrisini ararken; bulamadıkları için simetri kapma dürtüsü içindedir. Böylelikle kendinde olmayan güzelliği, elde ettiği güzellikle tatmin ederek; sulbünden simetriler devşirmektedir.

Güzelliğin içersinde asimetrik/boşluk/eksiklik olanlar ise; dışlarında olan güzelliği gereği gibi kullanamayarak etki rüzgarlarında savrulup, heder olmaktadırlar.

Bu bağlamda, “İşe yarar” olan; varlığın ya da bireyin güzelliğe ulaşmaya yönelik çabasında, kazandığı/kazanabileceği “adımlara” vesile olandır.

Evrensel idare(kaptan); elindeki sonsuz ve bilemeyeceğimiz yeteneklerinin nimetlerini; insanlığa ya da varlığa, Hak ediş yasasına göre, damlalar yada sağanak olarak verirken; varlık veya insanlık ta kendi içindeki çatışma ve kapmacanın derecesini zorunlu olarak (“artık böyle oldu” diyesine dercesine!?) düşürmektedir.

Bu gün olan;

Sözel yaygınlığı artan küresel demokrasinin, sebebi olan evrensel etkiyi kırmak ; küme devletlerin, engelleyici orduların ve işbirlikçilerinin, eski asimetrik iğfallerini sürdürmek için; devlet ve istihbarat organizasyonları, dış temsilciler ve yalakalarının apart tığı; beka ödevlilerinin arsız ters çevrilmiş (Hegel), ya da öyle uydurulmuş röntgen görüntülerini, Wikileaks hag liğinde kullanma çabasıdır.


ÖZER ATAÇ 

Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link