Müslümanlar Kimle Savaşıyor
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 3442  |  Puan: 9  |  22 Kasım 2012

MÜSLÜMANLAR KİMLE SAVAŞIYOR

 

1478 yılında doğmuş olan Thomas Morus bir İngiliz düşünür ve din adamıdır. Hukuk ve  bir manastıra kapanarak Rahiplik eğitimi almıştır. T.Morus’u üne kavuşturan eseri  Ütopya’dır. Bu kitapta Morus önce İngiltere’nin mevcut düzeninin eleştirisini yapar, kitabın ikinci bölümünde ise hayalini kurduğu Ütopya devletinde düzenin nasıl işlemesi gerektiğini anlatır. Yazımın konusunu ikinci bölümde anlatılan, bir ada devleti olan Ütopya’nın Dış Politikası oluşturacaktır.

T.Morus’a göre bir ada devleti olan Ütopya devletinde kanun sayısı çok sınırlı ve kanunlar da çok sade ve anlaşılır olacaktır. Çünkü çok fazla ve anlaşılması zor kanunları hak ve adalete aykırı olduğuna inanır T.Morus. Hemen hızlı bir kayma yaparak şu tespiti yapalım ki günümüzde yazılı anayasası olmayan  bir ülke var mıdır diye bir soru sorulsa, ilk aklımıza gelen Britanya Adası (Ütopya Devleti) İngiltere olacaktır.

Bir ada Devleti olarak hayal ettiği ve kurguladığı Ütopya devletinin dış politika ilkelerini de Morus tek tek sıralamıştır bu eserinde. Hayal ettiği ve kurguladığı Ütopya Devleti bir ada ülkesi ve bir kıt’aya yakındır. Ütopya Devletinin dış politika stratejisi etrafında güçlü devlet bırakmamak üzerine kurgulanacaktır. Yakınındaki kıt’ada hiçbir devletin güçlenip sivrilmesine müsaade etmeyecek taktikler deneyecektir sürekli. Ütopya Devletinin dış politika felsefesini de T.Morus “En başarılı zafer, düşmanı oyuna getirerek, savaşmadan yenmektir” olarak ifade eder.

Ütopyalılar düşmanlarını içten bölerler; biribirlerine karşı güvensizlik, kuşku ve korku yaratırlar. “Paranın insana işlettirmeyeceği suç yoktur” ilkesinden hareketle ihanete kışkırttıkları insanlara bol bol altın ve diledikleri yerlerde büyük gelir getiren topraklar vaad ederler. Bu yoldan da işi çözemezlerse, o zaman da düşmanları arasında çatışma ve iç karışıklık çıkartırlar. Şayet bu yolla da başarılı olamaz iseler sıra düşmanlarına komşu olan ulusları onlara karşı kışkırtmaya gelir. “Ütopya halkı için altın ve büyük paraya ihtiyaç yoktur ancak Ütopya Devletinin elinde bol miktarda altın olmalıdır ki bu hazinelerini dış politikadaki taktiklerinde kullanabilsinler; para ve hazineler sadece bu amaç için işe yarar”. T.Morus’a göre en azgın düşman bile büyük paralarla satın alınabilir ve hainleri besleyen damar hazinedir; açıkça vuruşmak için de, ihanet satın almak için de para savaşın can damarıdır. Ve Morus der ki “Ütopyalılar savaşa girmez, para ile her ülkeden tuttukları savaşçıları savaşa sürerler. Ütopyalılar bu kiralık askerlerin sürü ile ölmesinden de hiç kaygılanmazlar”

Bir İngiliz düşünür olan T.Morus’un doğduğu yıllar, İngiltere’de ve Avrupa’da ciddi savaşlar, sefaletler ve güvensizlik hakimdir. İngiltere’de Kral 8.Henri’nin danışmanlığını da yapan Morus’un düşünceleri günümüz İngiltere Devletinin 600 yıllık felsefesini oluşturmaktadır.

Burada uzun uzadıya siyaset felsefesi ve siyasal düşünceler tarihi ile mevcut küresel güçler arasındaki ilişkiyi ortaya koyacak değilim. İsrail konusu tekrar gündeme geldiği için ve herkes İsrail ve Yahudiler üzerine odaklandığı için sizlere bir de İngiltere penceresi açmak istedim.

İsrail Devletinin kuruluşu, 1. ve 2. Dünya Savaşından sonra İngiltere’nin zaferinin son halkasıdır. İngiltere, İslam coğrafyasının ciğerine İsrail Devletini bir hançer gibi saplamıştır. 1.300 yıl boyunca yaşanmış olan Müslüman-Hristiyan çatışmasının yerini artık Müslüman-İsrail(yahudî/hayalet) çatışması almıştır. İsrail ve Yahudiler Müslümanların gündeminde tutularak, İngiltere İslam Coğrafyası insanlarının kanını, topraklarının ise petrolünü emmektedir. İsrail’in maskesi indirilse, altında İngiltere ve dolayısıyla Küresel Bankerler çıkacaktır. Çoğu analizciler Küresel Bankerleri ABD ile ilişkilendirerek ciddi yanılgıya düşmektedirler. Küresel Bankerler ve İngiltere bir safta analiz edilmelidir.

İngiltere sayesinde İslam Dünyası tüm maddî ve manevî varlığı ile görünmez bir hayalet, bir cin olan İsrail ile savaştığını zannetmektedir.

Artık birileri İsrail’in maskesini indirip, İngiltere ile yüzleşmelidir. 1.300 yıl boyunca tarihte Müslümanlarla Yahudiler arasında yaşanmış bir savaş yoktur. Ta ki İsrail kuruluncaya dek. İsrail kurulduğundan beri, 1.300 yıl boyunca devam etmiş olan Müslüman-Hristiyan Savaşları unutulmuş ve İngiltere kulağımıza “Müslümanın en büyük düşmanı Yahudidir” diye her daim fısıldamaktadır.

                                                                                              Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar
akif öztürk [ 03 Aralık 2012 08:03:41 ]
Tabii israilin yanına Ürdün''''üde dahil etmek lazım.Majesteleri için ürdün''''de en az israil kadar önemlidir.Asıl ilginç olan abd''''deki 16 istihbarat örgütünün 2022 yılında ortadoğuda israil diye bir devletin olmayacağı analizi kadar Bm''''de yapılan oylamada ingilterenin çekimser kalması ve bugün(3.12.2012) yeni yerleşim yerleri kararına çok sert şekilde tavır koymasıdır.Acaba diyorum ingiliz ipiyle bu defada yahudiler mi asılacak?ne dersiniz......

Fikret ASLAN [ 22 Kasım 2012 05:50:09 ]
Ütopyalılar savaşa girmez, para ile her ülkeden tuttukları savaşçıları savaşa sürerler. Ütopyalılar bu kiralık askerlerin sürü ile ölmesinden de hiç kaygılanmazlar

Sn.Özdemir, bu satırda anlattıklarınızdan PKK''yı destekleyen Müslüman Kürtlerin ders almasını isterim. PKK denen şerefsiz terör örgütü kiralık bir katil sürüsüdür ve Müslüman Kürt kardeşlerimizin sıkıntıları PKKlı şerefsizlerin hiç umrunda değildir. Müslüman Kürt kardeşlerimiz keşke bunun farkında olsa... İşte o zaman hiç bir sıkıntımız kalmaz ve Ermeni dönmesi milletvekillerimiz bu kadar cesaretlenip Ülkemizin Düşmanları ile aynı karede fotoğraf çektirmezler.

Diğer Sayfalar: 1. 

Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link