DAVUTOĞLU ÖNCE AKP'Yİ DÖNÜŞTÜRECEK
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2769  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  06 Eylül 2014
 
 
DAVUTOĞLU ÖNCE AKP'Yİ DÖNÜŞTÜRECEK

 

Davutoğlu etkisini önce AKP'de sonra Türkiye'de hissettirecek. AK PARTİ tabanını değil yönetimini ve kadrolarını köylülükten kurtaracak. Ak Parti kadroları daha medeni, daha kültürlü, köylülük kompleksi taşımayan, kitap okumuş ve hâlâ okuyan kişilerden oluşacak. Bu da Ak Parti teşkilat ve üst yönetimlerinin ve Milletvekillerinin %90'ının değişmesi demek. Davutoğlu'nun hakim olduğu partide, medenileşme sürecini tamamlayamamış vekil ve parti yöneticileri layık oldukları muameleyi görecektir ve dışlanacaktır.

 

Bu değişim bir süre sonra “Tayyip’e oy veriyoruz, AKP’ye değil” diyen insanları da AKP etrafında toplayacak ve AKP “Tayyip Erdoğan’ın partisi” olmaktan çıkıp, bir kimlik ve kişilik kazanacaktır. AK Parti’ye oy verdiği halde, Tayyip Erdoğan dışındaki tüm AK Parti kadrolarından rahatsız olan büyük bir kesim var. Bu kesim daha mürekkep yalamış, daha görgülü, hayatının hiçbir döneminde talancı olmamış  ve medenî bir kesim.  Ahmet Davutoğlu’nun AKP kadrolarındaki tasfiye ve yenilemeden sonra bu kesim, AK Parti tüzel kişiliğini sahiplenecek ve bir tüzel kişilik olarak AK Parti de saygı duyulur bir hale dönüşecektir.

 

Artık AK Parti’de lider önünde ceket ilikleyen, yalakalık yapan, şov yapan, politik ayak oyunlarına tevessül edenler Davutoğlu tarafından dışlanacak ve harici referanslarla ehil ve layık kimseler parti teşkilatlarında yer alacaklar.

 

Bir akademisyen olması ve üstelik de sıradan bir akademisyen olmayıp bu ünvanı hak etmiş biri olan Davutoğlu’nun danışmanları da artık daha farklı kişilikte, ehliyette ve liyakatte olanlardan tercih edilecektir. Profesör bir başbakanın etrafında  Ömer Çelik gibi bozuk bir Türkçesi, ilmî bir donanımı ve akademik ünvanı olmayanları Başbakanlık katında da göremeyeceğiz.

 

Davutoğlu’nun dönüştürdüğü bu parti, kendisine oy vermeyen seçmenlerin de Ak Parti’ye olan kinini törpüleyecektir. Çünkü, mevcut “köylü” kadrolar Ak Parti muhaliflerini rahatsız etmekle kalmamakta; Ak Parti’ye oy veren seçmenleri de rahatsız etmekteydi. Yeni kadroların medenî, ehil ve layık olması karşısında seçmenler de daha makul bir muhalefet yapacaklardır; iki taraflı holiganlık ortadan kalkacaktır. Gezi Olaylarında Taksim’e çıkan insanların büyük bir kesimini rahatsız eden ve meydana toplayan faktör, Ak Parti teşkilat ve yöneticilerinin ve bürokratlarının “köylülüğü”,  işgal ettikleri makamları taşıyamamaları, yetkinsizlikleri ve ehliyetsizlikleri olmuştur.

 

Özetle, birçok kişi Davtoğlu’nun liderliğinde Türkiye’de ne değişecek diye beklerken, bence en büyük değişim AK Parti kadrolarında ve anlayışında olacaktır. Sırf Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve karizması ile ayakta duran bir yapı artık kurumsal bir kimlik kazanacak. İnsanlar Ak Parti’nin bir kimlik ve kişiliği olduğunu; “Tayyip’e oyumu verdim” dedikleri gibi “Davutoğlu’na oyumu verdim” demeyeceklerini, “Ak Parti’ye oyumu verdim” diyeceğini ve bunun da Ak Parti’nin siyasal ömrünü uzatacağını göreceğiz.

 

Ak Parti Meclis Grubunda küfürlü konuşan, oturmasını kalkmasını bilmeyen, kitap okumayan, genel kültür düzeyi Türkiye ortalamasının çok altında olan Milletvekilleri de olmayacak, İl Başkanları da olmayacak, teşkilat yöneticileri de olmayacak…

                                                                                  Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar
Enes YALÇIN [ 28 Mayıs 2015 15:15:44 ]
Maalesef bu yazdıklarınız gerçekleş(e)medi ve insanların siyasete olan inancı yok olma aşamasına geldi. Cumhurbaşkanı başbaşbakan olmayı tercih ederek cumhurbaşkanlığı kurumunun kurum kimliğini ortadan kaldırdı.Yazık oldu ve biz bunu ''Reis'' edebiyatçılarına asla anlatamıyoruz.

Gülnihal [ 06 Eylül 2014 22:30:32 ]
Umarım dediğin gibi olur.Bu Ülkenin kaliteli ve dürüst insanlara ihtiyacı var.Bu yüzden ben partilerden çok onları temsil edenleri önemsiyorum.Tebrikler,çok güzel yazmışsın.

Diğer Sayfalar: 1. 

Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link