Nato Üretimi Bir Örgüt; IŞİD
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2121  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  15 Temmuz 2016


NATO ÜRETİMİ BİR ÖRGÜT; IŞİD

 

Yeni Dünya Düzeni’nin ilk operasyonel hamlesi 1979 yılında Sovyetler Birlği’nin (SSCB’nin) Afganistan’ı işgali ile başladı. Afganistan, 1979’dan günümüze uzanan “sözde” İslamcı terör örgütlerinin yetiştirildiği tarla ya da eğitim yeri, tatbikat alanı olarak kullanıldı.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin ve dolayısıyla Varşova Paktı’nın ortadan kaldırılmasının ilk adımı SSCB tarafından Afganistan’ın işgal edilmesidir. Daha o günlerde Komünizm tehdidinin karşısına İslamcı Terör’ün tehdit olarak ikame edileceği kararlaştırılmıştı. Varşova Paktı dağılabilirdi çünkü bu pakt Yalta Konferansı ile oluşturulmuş sun’i bir yapıydı. Nato’nun varlık sebebi ancak Varşova Paktı ile meşruiyet kazanabilirdi. Komünizm ve dolayısıyla SSCB ve dolayısıyla Varşova Paktı’nın işlevi son bulmak üzereydi. Hemen yerine, Nato’nun karşısına yeni bir zıt icad edilecekti. Komünizm gibi akıldan uzak ve ucube bir tehdit icad edilerek Nato üzerinden Dünya Sistemi yeniden dizayn edilecekti. Bu akıldan uzak ve ucube tehdid de ancak “İslamcı” Terör olabilirdi.

Dünyanın tüm İslam ülkelerinden gelerek sözde Rus işgaline karşı gerilla savaşı yürüten bu Müslüman gençler, Afganistan Platosunda yetişmiş ve eğitilmiş olarak ülkelerine geri döndüler. Afganistan’da yolları kesişen ve bir çoğu istihbarat elemanları tarafından yönlendirilen bu gençler, istihbarat örgütleri tarafından bir network ağı gibi dünya üzerine irtibatli bir şekilde serpiştirilmiştir. Bugün dünyanın tüm ülkelerinde, buna Müslüman olmayan Batı ülkeleri de dahil hepsinde, en az yüzlerce Afganistan’da bulunmuş, çatışmış ve bu network ağına bağlı savaşçı bulunmaktadır.

Yeni Dünya Düzenini kurgulayanlar, Yalta Konferansında kurguladıkları Dünya Sistemini “savaşsız çatışma” üzerine kurgulamıştı. Bu kez yine savaşsız ama “Terör” üzerine bir dünya kurguladıkları görülüyor. Nato-Varşova Paktı eksenli 2 kutuplu dünya sistemi ile 20.Yüzyıl idare edildi. Yaklaşık 50 yıl süren bu dünya düzeninden sonra NATO-TERÖR(İslamcı) eksenli Yeni Dünya Düzeni kaç yıl sürer bunu kestirmek zor ancak şu çok açık ve net ki bu yeni dünya düzeninde tüm dünya terör tehdidi ile yaşayacak ve bu tehdit, unutulduğu anda şiddetli saldırılarla yüreklerdeki korku hep tazelenecek. Yani terörle yaşamaya alışanlara, şiddetli saldırılarla bu alışkanlıkları terk ettirilecek.

NATO tarafından Ilımlı İslam veya Yeşil Kuşak projelerinin hayata geçirildiğini düşünenler aslında NATO’nun Vahşi İslam ve Vahşi Yeşil Kuşak projesini göremediler.

El Kaide ve IŞID gibi Ortadoğu dışında eylem yapan tüm “sözde”İslamcı Terör Örgütleri MADE İN NATO tescillidir.

 

                                                           Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link