Cumhurbaşkanımız Yine Yalnız Bırakılıyor
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 1727  |  Puan: 8  |  12 Ağustos 2016


CUMHURBAŞKANIMIZ YİNE YALNIZ BIRAKILIYOR

 

FETÖ ile mücadelede Cumhurbaşkanımız nasıl yalnız bırakıldıysa bu kez de FETÖ ile mücadele edenler, bariz hatalar yaparak Cumhurbaşkanımızın mücadelesini sulandırmakta. Bu konuda medya başı çekerken onu bakanlar, vekiller, bürokratlar, teşkilatlar takip ediyor.

Mesela A Haber diye bir kanal var ve öyle haberler yapıyor ki 28 Şubat döneminin Doğan Medyasının RP aleyhine yaptığı haberlerden daha saçma ve abartılı. Bu açık açık FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak; haksızın eline kurtuluş şifreleri sıkıştırmak gibi bir şey.

Mesela Bakanlar çıkıp FETÖ ile ilgili yorum ve analizler yaparken ya kendilerini suçlanmasını engellemek için saçma ve agresif açıklamalar yapıyorlar ya da ne dediklerinin farkında değiller. Birçok Bakanımız kalkmış “ABD niye FETÖ liderini bize iade etmiyor” diye diplomatik nezaket sınırlarını aşan açıklamalar yapıyor. Biri çıkmış diyor ki “ABD niye FET֒yü iade etmiyor; dün bir kamyon belge gönderdik ABD’ye” diyor ve başlıyor ABD’yi eleştirmeye. Kardeşim, kötü de olsa, beğenmesek de tüm ülkelerin bir hukuku var ve işler bu hukuk içerisinde yürüyor. Senin gönderdiğin bir kamyon (85 kutu) belgeyi önce inceleyecekler, sonra eksik gördükleri hususlar varsa onların izahını bizden isteyecekler; talebimizi hukuka uygun bulurlar ise de FETÖ liderinin iadesine karar verecekler. Senin gönderdiğin bir kamyon belgeyi bir günde inceleyip nasıl karar verecek! Senin amacın laf olsun diye konuşup, Cumhurbaşkanımıza yalakalık yapmak mı, agresif çıkışlar yaparak FET֒nün ucunun kendine dokunmasının önünü kesmek mi yoksa senin tek amacın ABD-Türkiye ilişkilerini sabote etmek mi!

Hele vekilleri hiç saymıyorum bile… Bir daha ki dönem tekar aday olmak için bağıra çağıra FETÖ ile mücadele ettiği görüntüsü verenler mi dersiniz yoksa vekil olmak için araya koyduğu FET֒cülerden dolayı başı ağrımasın diye  “En büyük FETÖ düşmanı benim” görüntüsü verenler mi dersiniz…

Mesela Bürokratlar… FET֒nün darbe teşebbüsünden 10 gün sonra evinde yakalanmış adamın ağzı burnu darmadağın, üstü başı paramparça resmini emniyette çekerek, medyaya servis etmekteki maksadın nedir? Yoksa FET֒cülerin ileride Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden paçayı kurtarmaları için delil mi bırakıyorsun dava dosyasına; amacın teröriste eziyet etmek mi yoksa ileride “İşkence altında ifade verdik” diyerek kendilerini kurtarmalarına yardımcı olmak mı! Bu şekilde davranarak “FET֒cü olsam teröristlere bu kadar eziyet eder miydim” demek için mi bunları yapıyorsun ya da “Sayın Cumhurbaşkanım, artık FETÖ ile mücadelede yalnız değilsin” yalakalığı ile birlikte FETÖ ile mücdeleyi de bir yönüyle sulandırıyor musun!

 Tabi bu sulandırma işini yapanlar sadece Hükumete yakın olan yayın organları yapmıyor aynı şeyi Doğan Medya da yapıyor. Biraz önce okuduğum Hürriyet’in manşeti “Hakan Şükür’ün babası Selmet Şükür camide yakalandı”. Aslında olay şu, bugün hakkında gözaltı kararı çıkartılan Selmet Şükür’ün Cuma namazı için camide olduğu haberi alınınca cami önüne giden polisler, Cuma çıkışı Selmet Şükür’e gözaltı kararını tebliğ edip gözaltına almışlar. Sanırsın ki adam hakkında aylardır yakalama kararı çıkartılmış ve firar geziyor; caminin odunluğuna gizlenmiş de orada yakalamış polisler. Bu işin bir yönü bir diğer yönü de şu; yıllar sonra birileri Hürriyet’in bu manşetini gösterip diyecek ki “zamanında bu ülkede insanları cami önünden topluyorlardı”.

Hasılı yine olan olmakta ve Cumhurbaşkanımız tüm sulandırmalara rağmen yine tek başına FETÖ ile mücadele etmeye devam ediyor; gayrısı ya kendini kurtarma derdinde ya da FETÖ davalarını sulandırarak ileride bu teröristleri ceza almaktan kurtarmak gayretinde yani kripto FET֒cü!

                                       Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link