Tünelin Adı Ne Olsun
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2229  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  07 Aralık 2016TÜNELİN ADI NE OLSUN


Abdulhamid ve Mustafa Kemal isminde 2 sembol çatışma unsuru icad edilmiş ve Cumhuriyet kurulduğundan beri 2 kesim, bu iki sembol üzerinden vuruşup duruyor. 1990 yılında yayınlanan araştırmalarda aslında Abdulhamid ile Mustafa Kemal arasında temel meselelerde ciddi bir fikir ayrılığı olmadığı hatta ciddi anlamanda benzer fikirlere sahip oldukları ortaya çıktı. Öyle ki bu eserlerin öncüsü olan İki Kader İki Lider* isimli eserin özeti denecek cümleyi yazar kitabının sonuna saklamış ve “Türkiye Cumhuriyetinin mimarı Abdulhamid, kurucusu Mustafa Kemal’dir” demiştir. Cumhuriyetin, Mustafa kemal’in bazı Devrimlerinin, Abdulhamid’in hayalleri arasında yer aldığını da bizzat Abdulhamid ile ilgili yaptığı araştırmalarla ortaya koymuştur.

1990 yılından sonra başlayan bu süreç, bizler ve bizim gibi düşünen insanlar açısından umut verici gelişmelerdi ancak ne olduysa oldu; son 3-4 aydır tekar bu iki isim sembol alınarak kavga ateşlendi, kavganın şiddeti arttırıldı hatta birileri “Tünelin ismi Abdulhamid mi Atatürk mü olsun” diyerek bu alevlenmiş kavganın üzerine benzin döktü.

Ben bu yersiz tartışmanın içerisine asla girmeyeceğim ve kendim olacağım, dayatılmış gündemi ve isimleri değil, hak ettiğini düşündüğüm bir ismi önereceğim.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük altyapı ve imar faaliyetlerine Recep Tayyip Erdoğan döneminde girişti. Onun önderliğine Dünya çapında ardı ardına projeler hayata geçirildi. Denizin altından raylı sistem geçirilirek Marmaray gibi bir eser yapıldı. Yetmedi Dünyanın en büyük Havaalanı yapılıyor; yetmedi denizin altından iki katlı tüp geçit yapıldı ve bugün bu tünele isim aranıyor. Cumhuriyet tarihi boyunca gerçekleştirilen Dünya çapındaki 3 projenin de sahibi Recep Tayyip Erdoğan. Diyorlar ki “Bu projeyi Abdülhamid hayal etmiş. Bu yüzden Abdulhamid’in ismi konulsun”. Hayal etmek kolay; ben Abdulhamid’in hayal edemediği şeyleri bile hayal edebilirim… Kuru hayal için paraya, pula, emeğe ihtiyaç mı var. Sırtıstü çimlere uzanıp, gözlerimi gökyüzüne dikip; hayalimde tüm gezegenleri fetih de edebilirim ben. Bu gezegenleri gerçekten fethedenle benim bu fetihteki emeğim, gayretim ve enerjim bir mi!

Bence hiç bu anketi siyasî çatışmaya dönüştürmeden, Dünya çapında bu projeleri ardı ardına hayata geçiren kişi olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini verelim bu tünele. Bence ya Marmaray’ın, ya Dünyanın en büyük havaalanı olan 3. Havaalanının ya da yeni açılacak olan tünelin ismi Recep Tayyip Erdoğan olmalı. Tabi eğer bir şahıs ismi konulacaksa; bunu ziyadesiyle hak eden tek bir kişi var: Recep Tayyip Erdoğan.

Ve unutmayalım ki 'marifet, iltifata tabidir'.

Ve görüyorsunuz ki bu yazımda ne siyaset var, ne kavga var, ne küfür var ne de yangına döktüğüm bir benzin.


*İki Kader İki Lider, Yazar:Harun Özdemir, 2001 Baskı, Zvi Yayınları


                                                     
Av.Mustafa Özdemir     


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar
Mustafa [ 07 Aralık 2016 23:57:22 ]
Bence de sayin Cumhurbaskanimizin ismi olsun

Nurettin Bahceci [ 07 Aralık 2016 22:13:04 ]
Prof Dr Necmettin Erbakan

Nurettin Bahceci [ 07 Aralık 2016 22:11:11 ]
Türkiye recep tayip erdogona,o da halkına minnettar.bu halk olmasaydı o olmazdı..o olmasaydı halk bu kadar cesur olmazdı. Türkiye bu gün lideri ile bir bütündür. Lakin; biz hepimiz bu büyük lideri yetiştiren Prof Dr Necmettin Erbakan a vefa göstermek adına büyük projelerden en az birine hocamızın adın verilmesini öneririz.

Diğer Sayfalar: 1. 

Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link