15 Temmuz'un Gerçek Tarihi
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2447  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  20 Mart 2017


15 TEMMUZ’UN GERÇEK TARİHİ

 

Aylar önce, 15 Temmuz'un NATO'nun boşluğunu aldığımız büyük bir zafer olduğunu yazmış ve "NATO NATO olalı bu kadar komik duruma, bu kadar salak duruma düşürülmemiştir" demiştim.

 

“Bizim Çocuklar Yaptı” başlıklı yazımda şunu yazmıştım:

 

“Hep NATO'nun Çocukları bize darbe yapacak değil ya; bir kere de Bizim Çocuklar NATO'ya darbe yapsın.

 

Kıskananlar çatlasın; "Bizim Çocuklar" onlardan daha şık, daha güzelini yaparmış. NATO NATO olalı bu kadar komik duruma, bu kadar salak duruma düşürülmemiştir.

 

NATO'ya arefeyi gösteren de biziz, bayramı göstermeyen de biziz. Ben çok eğleniyorum çok!

 

Ve biz çok zamandır NATO ile piyonlar üzerinden savaşıyoruz. Bu savaş ne soğuk savaş ne de sıcak savaş; bildiğin ara sıcak savaş”

 

Bugün Star Gazetesi'ndeki köşesinde Ardan Zentürk'ün yazdığı yazıyı 5-6  arkadaş WhatsApp'dan bana gönderdi ve mutlaka okumamı istediler. Yazıyı okudum ve gördüm ki benim aylar önce üstü kapalı anlatmaya çalıştığım şeyi Ardan Zentürk daha bir üstü kapalı ifade etmeye çalışmış. Zentürk yazısında:

 

"Bir NATO darbesini püskürttük...

 

Açık gerçek şudur: NATO karargâhlarında planlanmış, Türkiye’yi hareketsiz bırakmayı, zaman içinde de küçülterek dünyadaki ağırlığını ortadan kaldırmayı amaçlayan tipik bir NATO darbesini püskürttük...

 

1960, 1971, 1980’de başardıkları, 28 Şubat’ta biraz farklısını sergiledikleri darbelerden biriydi, kendilerinden emindiler, bugüne kadar başarılı oldukları için 15 Temmuz’da da başarılı olacaklarına, Türkiye’ye bir kez daha deli gömleği giydireceklerini düşünmüşlerdi...

 

İşler yolunda gitseydi, güvenlik danışmanı Obama’yı telefonla arayıp “bizim çocuklar başardı” diyecek, tüm Avrupa başkentlerinde ise kapalı kapılar ardında kutlamalar yaşanacaktı..." demiş.

 

Ardan Zentürk doğrudan benim düşüncemde olduğunu söylememiş ya da söyleyememiş ancak NATO'ya o kadar kızmış ki onların inadına  "Evet gerçek darbeyi biz size yaptık" dememizi tavsiye etmiş yazısında.

 

Bu bir psikolojik tepkidir. "İnsan kızınca ve öfkelenince ağzından gerçek şeyler dökülür". Bakmayın size Ardan Zentürk'ün "inadına böyle diyelim" demesine... Bu aslında, kızgın anda dilden hakikatin sızmasıdır bir yönüyle.

 

15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, ülkemizde darbe yapmaya heves edenlerin hevesini kursağında bıraktığı; onları aptal durumuna düşürüldüğü günün adıdır.

 

Önceki yıllarda elini kolunu sallayarak ülkemizde darbe yapan NATO'nun bu kez darbeye kalkışması, Devletimiz tarafından Biri Bizi Gözetliyor Evi gibi gözetlenmiş, izlenmiş ve adamlar "Yarın Bayram" dedikleri gün tepelerine binilip; bildiniz APTAL, KEK durumuna düşürülmüşlerdir. Kontra konusunda üstünlük payesini 68 yıldır kimseye kaptırmayan NATO, NATO olalı böyle bir kontra yememiştir.

 

Bu olay, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyüklüğünün, gücünün geldiği noktayı ve artık NATO'nun da eskisi gibi elini kolunu sallayarak ülkemizde darbe yapamayacağının kanıtıdır. Ve bence 15 Temmuz'un gerçek tarihi, ileriki yıllarda bu kanıt ekseninde yazılacaktır. Kontrgerillanın sahiplerine Kontrdarbe yapacak güce erişmiş ülkemiz; çok şükür...

 

Aıkıdo döğüş sporundan anlayanlar, efendi, erdemli ve yaşlı kişilerin; hırslı ve kinle saldıranları nasıl bilgece alt ettiklerini bilirler. Futbolda da bir takımın en büyük acze düştüğü an hücumda iken topu kaptırması ve rakibin bu topu hızla hücuma aktararak karşı, kontra hücuma kalmasıdır.

 

Kontra hareket zeki, tecrübeli ve haddini bilerek taktik üretenlerin en akıllıca tavrıdır.

 

Ve artık biz de kontra hamleyi bir taktik olarak uygulayabilecek bir Devletiz çok şükür...

 

15 Temmuz’un gerçek tarihi yıllar sonra yazıldığında, 15 Temmuz’un rakibi kontratakla yenme hatta rezil etme açısından muhteşem bir taktik olduğunu daha ayrıntısıyla ve gururla okuyacağız; ömrümüz vefa ederse…

 

                                       Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link