Bi Atatürk'e El Atmamıştık!
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 3258  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  14 Kasım 2017

Bİ ATATÜRK’E EL ATMAMIŞTIK!

İşe  “orduyu düzelteceğiz” diye başladık. Bu ordu bize aman vermiyordu hatta iktidar olsak da vermiyordu. Ne yapıp edip bu dinsiz, Baascı, demokrasi düşmanı askerlerden kurtulmalıydı bu millet. Çünkü bunlar ne demokrasiye ne dine ne de Millî İradeye saygısı ve tahammülü vardı. Verdiler gazı ve coşkuyu, başladık Ergenekon Operasyonlarına! Yıllardır orduya sızmış olan “namazında niyazında” diye bildiğimiz çocuklarla el ele kol kola başladık mı operasyon ve tasfiyelere. Hızımızı alamadık, Genel Kurma Başkanını bile terörist ilan attık mı damın dibine, mapushaneye. Tam bizim müşlüman çocukların eline geçti silahlı kuvvetler diye düşünürken meğer Haşhaşilerin eline geçmiş.  E bu Haşhaşileri silahlı kuvvetlerden temizlemenin bedeli de hayli ağır oldu tabi ki. Sonuç mu; 15 yılda düzelteceğiz diye el  attığımız ordu, kalifiye eleman ve geleneğe bağlılık anlamında tarihin en zayıf durumuna düştü.

E hazır güvenlik bürokrasisine el atmışken polisi de düzeltmezsek olmazdı. Önce emniyetteki tecrübeli ve geleneksel yapının elemanları pasif görevlere çekildi. Sonra tüm önemli şubelerin başına ve daha sonra tüm emniyete “namazında niyazında çocuklar”ı getirdik. Sonra bunlardan kurtulmak için polisin yarıya yakınını ihraç ettik; yetmedi, 100 yıllık polis okulu ve akademileri bile kapattık. Sonuç mu; 15 yılda düzelteceğiz diye el attığımız polis teşkilatı, kalifiye eleman ve geleneğe bağlılık anlamında tarihin en zayıf durumuna düştü.

E taaaaa İstiklal Mahkemelerinden beri başımıza musallat olmuş Yargı Sistemine de bir el atmazsak olmazdı tabi ki; ona da bir el attık. Önce HSYK’yı seçim sistemine geçirdik, sonra yargının tamamını yine bizim “namazında niyazında çocuklar”a teslim ettik. Ne görelim, bunlar Kemalist Yargıdan daha beter çıktı üstelik bunlar sinsi de… Hadi bakalım bunları da temizleyelim derken mevcut hakim-savcıların üçte birini de ihraç ettik mi! Şimdi de HSK Başkanının dün dediği gibi suyun yolunu bulması gibi yargının yolunu bulmasını bekliyoruz(!) Sonuç mu; 15 yılda düzelteceğiz diye ele attığımız Yargı, kalifiye eleman ve hukuk devleti ilkesi  anlamında tarihin en zayıf durumuna düştü.

İçeriyi düzeltmek bizi kesmedi bir de Dış Politikaya el attık. Neymiş efendim “Yurtta Sulh Dünyada Sulh”, zaten bu söz değil mi ki bizi imparatorluk hayallerinden koparıp, Misak-I Milli sınırlarının dahi azına razı kılan! Biz ki, 3 kıtada at koşturmuş, Cemil Meriç’in dediği gibi “Kıtaları atlas kumaş gibi biçip diken ve kılıçlarımızın ucundan kellelerinin kanının damladığı” bir milletiz; bize yakışır mı Yurtta Sulh Cihanda Sulh gibi pasif bir politika! Daldık mı bir de dünya ile dalaşa; ne dost kaldı etrafımızda, ne stratejik ortak! Bir gün iyi olduğumuz Devlet ile ertesi gün düşman; bir sonraki gün tekrar dost… Sonuç mu; 15 yılda “eski ihtişamlı günlere döneceğiz”  diye el  attığımız Dış Politika, kalifiye eleman ve geleneğe bağlılık anlamında tarihin en açmazlı günlerine geldi dayandı.

“Aaaaah ah, Atatürk’ten de az çekmemiştik hani; şu konuya da bir el atmanın zamanı geldi” diye düşündü bizimkiler. Şu Atatürk’ü de hep yanlış anlamış ve milletimize yanlış anlatmışlardı. Zaten kitaplar da hep yanlış ve yalanlarla doluydu. Bu konuya da bir el atıp, milletimize gerçek Atatürk’ün kim olduğunu anlatmanın zamanı geldi de geçti bile(!). Sıkı durun arkadaşlar, yakında hiç birinizin tanıyamadığı ve bir daha da asla anlayamayacağı bir Atatürk karşımıza çıkacak. Sonucun ne olacağını söyleyeyim “Jakoben de olsa bir Atatürk tanımımız bizim; hutbe okumuş olsa da sizin bir Ulu Önderiniz vardı. Yakında ne bizim Jakoben Atatürk ne de sizin Ulu Önderiniz kalacak. 3-5 sene sonraki yeni Atatürk’ü anlayana aşk olsun mu desem yoksa yeni Atatürk’ü anlayan arap (harap) olsun mu, desem…” 

Hasılı düzeltmek için neye el atsak ifsad ediyoruz!

Yaşayacağız ve Atatürk’ü ne hale getirdiğimizi de göreceğiz!


                                              Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link