"Kandırılma" Hakkından En Faydalanması Gereken Altan Kardeşler'dir
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2746  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  19 Şubat 2018


“KANDIRILMA” HAKKINDAN EN FAYDALANMASI GEREKEN ALTAN KARDEŞLER’DİR

 

Altan ailesini yıllardır takip ederim. 1983’ten beri muhafazakâr demokratların hep yanında oldular; sesi oldular, savunucusu oldular.

12 Eylül’lün kudretli generali, kimine göre faşist diktatörü Kenan Evren Cumhurbaşkanı iken, Altan ailesi Kenan Evren’e karşı hep muhafazakar demokrat Özal’ın yanında oldular; sesi oldular, savunucusu oldular. Hikmet Özdemir, Asaf Savaş Akad, Cengiz Çandar, Mehmet Barlas ile birlikte; en çetin günlerde Turgut Özal’ın yanında saf tuttular ona siper oldular. Hem de kendileri muhafazakâr olmamalarına rağmen; sırf demokrasi adına, hukuk adına, adalet adına, liberalizm (Özgürlük/Serbest Piyasa) adına yazılarıyla, çıkarttıkları dergilerle, tv yorumlarıyla  muhafazakâr Özal’ın desteklediler. Yani en zor günde “muhafazakâr” Özal’ın savundular.

Erbakan’ın Başbakanlığı dönemi de dahil 1994-1998 arası, tüm Sosyal Demokratlar, tüm Demokrat Solcular, tüm Sol Sendikalar, tüm Sol Terör Örgütleri, tüm Kemalistler Erbakan’ın üzerine çullanmışken; Altan Kardeşler hak-hukuk-adalet-özgürlük adına yine dünya görüşü kendisine tam zıt olmasına rağmen Millî Görüş Lideri, Başbakan Erbakan’ın yanında oldular, onu savundular; ona siper oldular.

Altan Ailesi bununla da yetinmedi, AK Parti’nin iktidardaki ilk günlerinde muktedirlerle savaşında da yine muhafazakâr Erdoğan’ın, Gül’ün yani Ak Parti’nin yanında oldular. 2003-2004’lü yıllar Ak Parti’nin en kritik ve çetin yıllarıydı. Her an bir darbe ile iktidardan düşürülebilir ve savunucularıyla birlikte cezaevine konulabilirdi. Ama Altan kardeşler yine hak-hukuk-adalet, özgürlük adına, kendileri muhafazakâr olmamalarına rağmen, dünya görüşlerine tam ters olmasına rağmen muhafazakâr Ak Parti’nin yanında saf tuttular, savundular, siper oldular.

FET֒nün takiyyesine kanmış, onun tarafından en merhametsizce aldatılmış birileri varsa o da Altan Kardeşlerdir. Hiçbir ekonomik ve siyasî rant elde etmemelerine rağmen sırf hak-hukuk-adalet-özgürlük adına Ak Parti ile birlikte statükoyu yıkmak için mücadele ettiklerine inandığı FET֒ye destek olmuş, onlarla birlikte hareket etmişlerdir. Ak Parti’nin hele de Altan Kardeşlerin bu onurlu mücadelesi FETÖ tarafından istismar edilmiş ve örgüt menfaatine tahmil edilmiştir.

FET֒nün bu istismar, takiyye ve kandırması asla ve asla Altan Kardeşlerin hak-hukuk-adalet-özgürlük mücadelesine leke düşürmeyecektir. Bu ayıp ve leke FET֒nün ayıbı ve lekesidir. Altan kardeşler mazlum ve mağdur olduğuna inandıkları; haklarının ihlal edildiğine ikna oldukları insanların mücadelesini vermişlerdir. Yeri gelmiş Özal’ın hakkını savunmuşlar, yeri gelmiş RP/Ak Parti’nin hakkını savunmuşlar ve yeri gelmiş FET֒nün hakkını savunmuşlardır. Ne Özal, ne Erbakan/Erdoğan/Gül yani RP/Ak Parti ne de Fethullah Gülen ile Altan Kardeşlerin dünya görüşleri uyuşmamasına rağmen hatta tam zıt olmasına rağmen hep mazlum olduklarına inandıkları ya da inandırıldıkları insanların hakkını canlarıyla, mallarıyla, dişleri ve tırnaklarıyla savunmuşlardır.

Eğer FETÖ tarafından kandırılmak itibar edilen bir savunma ise bu savunmadan en fazla yararlanması gereken kişi Altan Kardeşlerdir. Çünkü bu insanlar hep hakkı ihlal edilmiş muhafazakârların savunucusu olmuştur.

Özal, hiçbir zaman Fethullah Gülen’e güzel bir nazarla bakmamış İskender Paşa yani Mehmet Zahit Kotku’nun tarikatına mensuptu. Keza Erbakan/Erdoğan/Gül (RP/Ak Parti) de Millî Görüşcü olup hiçbir zaman Fethullah Gülen ile aynı sofrayı paylaşmamış insanlardı.

Özal-Erdoğan-Gülen biribirinden farklı İslamcı fraksiyondan olmalarına rağmen Altan Kardeşler bu üç İslamcı grubun da hakkını savunmuş, statükoya karşı bu üç farklı muhafazakâr insanlarla omuz omuza savaşmıştır.

Geçmişleri dikkate alındığında FETÖ tarafından kandırılmak en çok Altan Kardeşlerin mazereti olabilir ve hakkı olabilir. Ama gelin görün ki FET֒nün en çok kandırdığı ve aldattığı, muhafazakârların iki özgürlük savaşçısı Altan Kardeşler, bizim muhafazakâr iktidarımız döneminde Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezasına mahkum edildi.

Altan Kardeşler tarafından 1987-1993’lü yıllarda benim statüko tarafından ihlal edilmiş haklarım, özgürlüğüm için mücadele verdiklerinden dolayı bu yazıyı yazdım. Bu yazımla, ola ki hayatlarını adadıkları muhafazakârlara haklarını haram ederler ise ben kendimi bu vebalden kurtarmış olayım istedim.

Ve ben, Altan Kardeşlerin bu ülkenin muhafazakârları için; İskender Paşa Cemaati için (Özal) 1987-1993 arası, Millî Görüşçüler (Erbakan/Erdoğan/Gül)  için 1994-2008 verdikleri mücadeleye şahitim.

Maalesef tarih boyunca, haksızlıklarla büyük mücadele edenlerin, eninde sonunda payına hep haksızlığa uğramak düşmüştür.                                                      

                                                           Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link