AKŞENER’E DE DEVLET ÜSTÜN HİZMET MADALYASI VERİLMELİ
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 3035  |  Puan: Henüz oy verilmedi  |  27 Temmuz 2018

AKŞENER’E DE DEVLET ÜSTÜN HİZMET MADALYASI VERİLMELİ

Meral Akşener daha ilk Ak Parti kurulurken kurucular arasında yer almış ancak daha sonra ayrılmış. Yani Ak Parti ve özellikle Cumhurbaşkanımızla muhabbeti eskilere dayanıyor. Sadece Ak Parti’nin kuruluş aşamasında kalmamış bu muhabbet; 7 Haziran 2015 Seçiminden sonra yani Meral Akşener İYİ Parti’yi kurmadan 1,5 yıl önce Erdoğan tarafından kurulan Millî Mutabak Hükumeti’nden görev alması teklif edilmiş ancak kendisi kabul etmemiştir.

Ak Parti ve Erdoğan ile Akşener arasında biribirine karşı güven muhabbet olduğu belli…

***  

Son seçimden hemen önce  Meral Akşener ve İYİ Parti ile alakalı şu değerlendirmeleri yapmıştım:

MERAL AKŞENER BİR CEM UZAN MI!

Meral Akşener hakkındaki hükmü seçimden sonra vereceğim. Ne iyi ne de kötü hiçbir şey demeyeceğim çünkü kafamda kendisi ile ilgili deli sorular var!

24 Haziran gecesi "Ah Meral, tek görevin bu seçimde Cem Uzan'ın yaptığını yapmakmış meğer" diye bir paylaşım yapabilirim.

Cem Uzan'ın Yeni Parti'si sayesinde Ak Parti açık ara Meclis'te çoğunluğu ele geçirmişti.(23/04/2018)


*


TRUVA ATI

Bugün Karamollaoğlu ile Akşener arasında yapılan görüşmede alınan bilgiye göre Karamollaoğlu, “Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün etrafında birleşme imkanı bulunursa seçimi kazanma noktasına gelebiliriz” görüşünü savundu. Buna karşılık Akşener, adaylık yönündeki tavrını sürdürdü ve “İYİ Parti’nin adayı bellidir” diyerek kendi adaylığında ısrarlı olduğunu bilgisi geçildi.

Eğer bu doğru ise seçim sonucunu beklemeye gerek yok; ben Akşener için şahsî hükmümü hemen açıklayayım:

Akşener'in görevi Erdoğan karşıtı cepheyi dağıtmak!

(Eğer bilgi doğruysa tabi ki)(24/04/2018)


*

AKŞENER 3 KEZ KAYBEDER

Yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanı adayları milletvekili adayı olamıyor.
Şayet Akşener Cumhurbaşkanı adayı olursa, seçim akşamı 3 defa kaybetmiş olacak; birincisi Cumhurbaşkanlığı seçimini, ikincisi milletvekilliğini ve üçüncüsü, en önemlisi de milletvekili olup Meclis'te partisinin başında olamayacağı için partisinin genel başkanlığını da kaybedecek.
Yani Akşener aday olmakla siyasî intihar etmiş olacak ve yok olup gidecek. 
Belki de görevini icra edince kendi kendini yok eden ajan teçhizatı gibi siyaseten görevini icra edince kendi kendini siyaseten yok etmeye ayarlanmıştır. "Şüphesiz ki Allah herşeyi hakkıyla bilendir". Biz sadece akıl yürütüyoruz.(25/04/2018)


*


“BİR BİLEN" ÖLDÜ, YAŞASIN "BİR BOZAN"

Meral Akşener'e ümit bağlayan seçmen büyük hayal kırıklığına uğrayacak.Meral Akşener, kasasına doldurduğu yolcuları gezdirip, dolaştırıp; üstbaş toz içerisinde, aldığı yerden daha geride indirecek!

Demirel'in siyasî yasaklı olduğu dönemde lakabı "Bir Bilen" idi. Meral Akşener'in de seçim sonuçları açıklandıktan sonraki lakabını ben şimdiden söyleyeyim "BİR BOZAN"

Akşener'in kazanmak için aday olduğunu düşünmüyorum; o, bozmak için aday oldu!

İnşaallah tezgâhlanmış gayrî millî bir oyunu bozmak için aday olmuştur! Bana pek öyle gelmiyor ama bakalım; hayırlısı! (04/05/2018)


*


GERÇEĞİ̇ MATEMATİK AYDINLATACAK

Seçim akşamı sonuçlar netleştiğinde bir yana Akşener ve İYİ Partinin oyunu not edin ve sonra İYİ Parti ve Akşener olmasaydı Meclis nasıl şekillenirdi, Başkanlık seçimi sonucu nasıl olurdurduyu hesaplayın. Çıkacak sonuçAkşener ve İYİ Parti'nin Genç Parti misyonu üstlenip üstlenmediğini net bir şekilde ortaya koyacak!
Akşener Hareketi'nin misyonunun muhalefet bloğunu sabote etmek olduğunu düşünüyorum.(23/06/2018)


*

Yukarıda, seçimlerden hemen önce Meral Akşener ve İYİ Parti ile alakalı değerlendirmeleri okudunuz.  Şimdi de sizlere bundan sonra olacakları yazayım:

1-Meral Akşener siyaseti bırakacak (sürekli olmayabilir),

2-İYİ Parti ya kapanacak ya da küçük, tabela partisine dönecek,

ve en önemlisi;

3-İYİ Parti’li milletvekilleri MHP’ye katılacak yani AKP-MHP ittifakına katılmış olacaklar.

*

Yukarıda yaptığım değerlendirmeler ve hatırlatmalar ışığında Meral Akşener ve İYİ Parti’nin kuruluş amacı hakkında fikrimi sizlere sunayım:

-Öncelikle Meral Akşener ve İYİ Parti’nin geldiği nokta beni hiç ama hiç şaşırtmadı,

-Seçimden önce Ak Parti’den kaçan oyların olacağı muhakkaktı. Kaçan bu oyların MHP’de toplanması da mümkün değildi çünkü MHP tamamen Ak Parti ve Erdoğan ile ittifak halindeydi, bunu da açık açık deklare ediyorlardı.

Yapılması gereken tek ve en önemli şey Ak Parti-MHP ittifakını iktidara taşımaktı ancak Ak Parti ve MHP’den kaçan oyların farklı bir iktidar çıkarması engellenmeliydi. Bunun için en iyi çözüm 3-4 yıl önce Bahçeli’nin dediği gibi “Bu ülkede 5. Parti’ye ihtiyaç var”dı. Bu parti Ak Parti ve MHP’den kaçan oyları toplayacak ancak seçimlerden sonra AKP-MHP iktidar olacak yeterli sayıya ulaşamaz ise bu 5.Parti’nin Meclis desteği ile açık kapatılacaktı. Yani sandıkta AKP-MHP’den kaçan oylar Meclis’de toparlanmış olacaktı. Olan oldu ve gereken yapıldı. Zaten Meclis’in açıldığı gün İYİ Parti’li milletvekillerinin Devlet Bahçeli’nin elini öpmek için sıraya girmeleri, izaha çalıştığım hususu benden daha açıklayan bir fotoğraftı.

Yani İYİ Parti, AKP-MHP’den kaçanlardan oluşturulmuş bir istetme yani yedek lastik idi. Eğer AKP-MHP ittifakı Meclis’te yeterli çoğunluğu elde edemeseydi hemen istetme devreye girecek ve AKP-MHP Koalisyon Hükumeti yoluna devam edecekti.

-Akşener’in bir de Başkan’ın kim olacağına yönelik gayreti vardı ki bence onda da muvaffak oldu. Tüm partiler bir araya gelmişti ve Erdoğan’a karşı tek aday çıkartacaktı. Büyük ihtimalle de bu aday Abdullah Gül idi. Meral Akşener, Erdoğan’ın karşısına çıkabilecek tek adaylı ve en güçlü ismi de devre dışı bırakmak için “Ben adayım da aday” diye tutturdu. Akşener’in “Ben adayım; asla vazgeçmem” çıkışı üzerine muhalefetin “Ortak aday olarak Abdullah Gül”ü çıkarma çabası da Akşener tarafından bir nevi sabote edilmiş oldu.

Daha seçimden önce yazmıştım ya “Akşener ve İYİ Parti, kullanıldıktan sonra kendi kendini imha eden ajan aparatı gibi bir işlevini bitirince kendisini yok edebilir”… Bence Akşener ve İYİ Parti görevini ziyadesiyle yaptı.

Bence Cumhurbaşkanımız, Binali Yıldırım’a verdiği Devlet Üstün Hizmet Madalyası’ndan bir tane de Meral Akşener’e takmalı.

                                                                                      

                                                                 

                                    Av.Mustafa Özdemir


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link