Operasyonun Türkiye Kısmı III
Kategori: Siyaset  |  Okunma: 2697  |  Puan: 6,3  |  06 Mart 2007

OPERASYONUN TÜRKİYE KISMI-3-

 

            Büyük Ortadoğu Projesine gidilen süreçte, Türkiye engelini aşmak için Refahyol Hükumeti’nin yıkılması, Apo’nun Türkiye’ye teslimini geçen yazılarımda izah etmiştim. Türkiye engelinin aşılması konusunda Türkiye’de yapılan en eski operasyon Fethullah Gülen üzerinden yürütülen operasyondur. Bu operasyonunun hem İslam Dünyası hem de Türkiye üzerinde etkileri beklenmektedir.

            Bugünkü İslam Dünyası mutlu değildir, huzurlu değildir, ekonomik olarak zayıftır, kültürel yönden büyük yozlaşma yaşamaktadır; tüm bunların müsebbibi Müslümanlar olamaz. Vicdan sahibi her insan şunu görür: İslam Dünyasının sıkıntılarının en büyük sebeplerinden biri de yaşadığı çağın süper güçleridir.

            Bu yazımda uzun uzadıya ABD’nin İslam Dünyası’na karşı gerçekleştirdiği vahşetleri bir bir sıralamayacağım. Eğer ABD’nin İslam Dünyasına ve çağımızdaki diğer mağdur milletlere bir zararı olmamıştır diye bir düşünceniz var ise, bu yazımla sizi ikna etmek gibi bir isteğim yok.

            Çanakkale önlerine kadar gelip, Müslüman Türk Milletini tarih sahnesinden silmek isteyen, Osmanlı’yı yıkan, Sevr’i dayatan, 1. ve 2.Dünya Savaşını tahrik eden, İsrail Devleti’ni İslam coğrafyasının ortasına bir hançer gibi saplayan; petrol gibi büyük bir ekonomik gücün idaresini kukla idarecilerle Müslümanların elinden alıp kendine temlik eden ve … ve daha binlerce mağduriyetin müsebbibi olan ABD şu an gelip güney komşumuz oldu.

             Geldiğimiz noktada, aklı ve vicdanı kendisine ait olan her müslümanın bu zulme karşı eliyle, diliyle veya buğz ederek tepki göstermesi gerekmez mi!

            Bir yanda İslam dünyasının acı hali, diğer yandan Türkiye sınırına dayanmış bir zulüm odağı mevcut iken her Müslüman ve her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, gücü nispetinde bu zincirleri kırmalıdır.

            Fethullah Gülen’in tavırlarını, bu zulüm karşısında gösterdiği daha doğrusu göstermediği tavırları dikkatinize sunmak istiyorum:

            “Gülen Hoca yaklaşık 6 yıldır ABD’de yaşıyor”. Büyük Ortadoğu Projesine ivme kazandıran Üsame Bin Laden’in üstadı Kör İmam da ABD’de yaşıyordu. Dünyada yaprak kımıldasa haberdar olan CIA, kendi topraklarında yaşayan Kör İmam’ı da yıllarca  bağrında besledi. İkiz Kulelere saldırı sonrası, Kör İmam bu saldırılardan sorumlu tutulmuş ve Afganistan ile Irak’a yapılan Operasyonun kıvılcımı bu şekilde ateşlenmiştir. Aklı ve vicdanı kendine ait olan bir insanın, zulmün merkezinde yaşıyor olmasını kim, nasıl izah edebilir!

            “Dinler arası dialog” atağını başlatan ve bu yolda başrole soyunmuş olan Fethullah Hoca, bir Müslüman olarak İslam Tarihi’ni ve Hz.Muhammed’in hayatını benden daha iyi biliyordur. Hristiyanlığın “yüzüne bir tokat vurulur ise öteki yanağını dön” anlayışını yıkan ve “zulme karşı sessiz kalan dilsiz şeytandır” diyen bir dinin müntesibi olarak hala sessiz kalmak hangi İslam inancına dayanıyor? Ebu Sufyan Mekkeli müşriklerin mallarını Suriye’den alıp, kervanla Mekke’ye doğru hareket edecekti. Bu haberi alan Hz. Muhammed, kervanın Mekke’ye ulaşmaması için askeri birlik oluşturulmasını ve kervanın Mekke’ye ulaşmadan tahrip edilmesi, yağmalanmasını emretti. Çünkü müşrikler Mekke’de kalan Müslümanlara zulüm etmeye devam ediyorlardı. Acaba Fethullah Gülen, Hz.Peygamber’den daha mı vicdanlı, daha mı Müslüman? Senin devletinin sınırlarına dayanmış, tüm İslam dünyasını mağdur eden bir ülkenin topraklarında oturup, tüm müslümanlardan ve kendi vatandaşlarından ABD’ye karşı merhamet istiyorsun? Aklı ve vicdanı kendine ait olan bir müslümanın bu tavrını nasıl izah edebiliriz!

            Bilal-ı Habeşi’nin müşriklerden uğradığı zulmü anlatırken kürsüde ağlamaktan baygınlık geçiren bir Müslüman, nasıl olur da Ebu Gureyb Cezaevi’inde ırzına geçilen kadınlardan, çırılçıplak soyundurulup üstütste dizilen Müslüman erkeklerden bir kelime olsun bahsetmez! Hani Müslümanlar bir elin parmakları gibi idi ve birinin çektiği acıyı diğer parmaklar da hissederdi.

            Türkiye’de siyaseten büyük bir etkinliğe sahip olan Fethullah Gülen, neden bir gün olsun Güneydoğu Mes’elesini çözmek için bir adım atmaz. Müslümanlara zulmü siyaset edinmiş dinlerle diyalog peşinde koşan bir insan, kendi topraklarındaki kardeş kavgasını çözmek için neden iki kelam etmez.

            Dünyanın her noktasında, Kırgızistan’dan Kanada’ya, Avusturalya’dan Uganda’ya kadar okul açan ve orada yaşayan insanların eğitim sorununa çözüm arayan Fethullah Hoca, neden Şemdinli’de bir okul açmayı akıl etmez. Müntesiplerine “Gidin Uganda’daki okullarda öğretmenlik yapın; bu da bir cihaddır” diyen Hoca Efendi, neden müntesibi olan doktorlara “Gidin Doğu-Güneydoğu’da doktorluk, öğretmenlik yapın; oradaki kardeşlerinize hizmet götürün” demez? Her devlet memurunun gitmemek için bahane aradığı Türkiye’nin doğusu Uganda’dan daha mı önemsizdir!

            Müslümanım ve Türkiye sevdalısıyım diyeceksin, sonra da Müslümanları mağdur eden Haçlıların kalesinden barış çığlıkları atacaksın. Müslümanım ve Türkiye sevdalısıyım diyeceksin, vatanın parçalanmak üzere iken, kardeş kardeşe kırdırılırken ağzından bir kelime çıkmayacak. Müslümanım ve Türkiye sevdalısıyım diyeceksin, Şemdinli’deki bir böbrek hastası, kar ve tipi altında katırla Hakkari’ye götürülürken sen müntesiplerine “Şemdinli’ye dializ ünitesi kurun” yerine “Finans Kurumu kurun” diyeceksin. Müslümanım ve Türkiye sevdalısıyım diyeceksin, Hakkari’de bir tane öğrenci bile üniversite kazanamazken sen, Avusturalya’daki okullarının başarısı ile övüneceksin.

            Asıl önemli husus şu değerli okuyucular: Dünyadaki küresel finans odaklarının ürettiği Globalizm ve Küreselleşme önündeki en büyük engel İslam Dünyası’dır. Bu engeli ortadan kaldırmak düşüncesindeki Küresel Odaklar, dinler arası diyalog gayreti ile kendilerine direnecek olan İslam Dünyasını refüze etmeye çalışıyorlar. Nasıl ki Hristiyanlık ve Yahudiliği bozarak, kendi emellerine alet ettiler ise, Ilımlı İslam Projesi ile Müslümanlığı da tahrif etmek istiyorlar. Küresel aktörlere daha doğrusu kendi içimizden çıkarttıkları küresel piyonlara karşı İslam ve Müslüman Türk Dünyasını dikkatli olmaya çağırıyorum.

                                                                                 

                                                                                              Av.Mustafa Özdemir

 


Bu Yazıyı Oylayın: 

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış


Yorum Yazın
İsim:


E-Posta:


Mesaj:
       
       
       
       
Kalın | İtalik
Altçizgili | Link